Has Science Buried God?

on 10 December 2019 at ul. Grzegórzecka 79F

church event

Zapraszamy na wspólne studiowanie argumentów z książki Johna Lennoxa "Czy nauka pogrzebała Boga?". Są to spotkania dla tych, którzy chcieliby wierzyć, ale intelekt im nie pozwala. 

John Lennox -  brytyjski matematyk, filozof nauki i apologeta chrześcijański. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Oksfordzie oraz członkiem Green Templeton College. Urodził się w roku 1943 w Irlandii Północnej. Uważany jest za autorytet w sprawach zgodności między nauką a wiarą. Jako chrześcijanin i naukowiec regularnie bierze udział w debatach z takimi ateistami jak Peter Atkins, Richard Dawkins czy Christopher Hitchens.

Czy nauka musi być w opozycji do religii? Czy ci, którzy wierzą, że świat został stworzony przez Boga, są naiwnymi głupcami? Odrzucający istnienie Boga naukowcy będą zawsze przywoływali swoje argumenty, pośród których nie ma miejsca na szaleństwo, jakim jest wiara. Zapatrzeni ślepo w prawa, prawdy, twierdzenia i reguły nie są skłonni dostrzec, że to właśnie wiara w odkrywanie niemożliwego i nieznanego jest fundamentem nauki. Bo czy ktokolwiek próbowałby odkrywać nieznane lądy, nie wierząc w to, że one istnieją?Ta książka opowiada o potędze ludzkiego rozumu, o jego niewyobrażalnych możliwościach. I o pokorze tych, którzy ufając nauce, nigdy nie przestali wierzyć.

Pisarz skierował swoją książkę do wierzących i niewierzących, do chrześcijan i niechrześcijan, ale przede wszystkim do wątpiących i poszukujących. Praca ta sięga po dzieła literatury i filozofii oraz zasady logiki, by wykazać, że wiara w Boga chrześcijaństwa jest jak najbardziej racjonalna, wyznawana przez ludzi rozsądnych, uczciwych intelektualnie i głęboko przejęty losem szczerze poszukujących prawdy. 


Oto pytania, które będą poruszane: 

Ewolucja
Pochodzenie kodu genetycznego
Czy nauka wyklucza wiarę?
Czy wiara wyklucza naukę?
Rola wiary w nauce
Pochodzenie życia
Poglądy Hume'a
Konflikt między naturalizmem a teizmem
Czy nauka jest ograniczona?
Naukowcy, którzy byli chrześcijanami 
 

Zapraszamy serdecznie! Napisz smsa lub zadzwoń pod numer 665 670 712 by dostać adres spotkania. 

EVENT DETAILS
10 December 2019
19:00 - 21:00
ul. Grzegórzecka 79F